Biznes,  Copywriting,  Inne

10 sposobów na zarabianie dla młodej mamy

Kobiety spodziewające się dziecka, po jego urodzeniu zazwyczaj decydują się na przerwę w pracy. Jednakże z czasem, gdy dziecko podrośnie i wymaga mniejszej uwagi, mamy starają się znaleźć zajęcie, które będzie odskocznią od codzienności i pomoże uzupełnić domowy budżet. Wówczas pojawia się pytanie: jak dorobić w domu? Sprawdź kilka pomysłów na biznes dla mamy!

Historie z życia wzięte – psychoterapia z dopłatą

Pojawienie się na świecie dziecka kompletnie przewartościowuje życie rodziców. Pierwszy uśmiech, pierwsze kroki i wspólnie spędzone chwile, ale również trudne momenty: choroby, kryzysy, załamania, a nade wszystko, zdobyte doświadczenie – wszystkim tym można się dzielić na blogu. Blogowanie może okazać się (przy znalezieniu odpowiednio dużego grona odbiorców) w pełni płatną zdalną pracą dla mamy. Co więcej, zgodnie z zasadą, że przelanie na papier problemów pomaga w uporządkowaniu doświadczanych emocji, pisanie artykułów o codzienności może zagwarantować doskonałe samopoczucie.

Zmonetyzowana wyobraźnia

Obecnie na świecie obserwuje się wzrost popularności produktów robionych ręcznie. Mamy uzdolnione artystycznie mogą otworzyć sklep internetowy, bądź sprzedawać własne wyroby na popularnych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Mimo dużej konkurencji na rynku, mnogość różnych produktów do zaoferowania (np. zabawek, ozdób czy kartek okolicznościowych) oraz wypracowanie własnego stylu może być gwarantem sukcesu. Praca tego typu daje ogromne możliwości rozwoju, ograniczonego jedynie wyobraźnią.

Dar przekazywania wiedzy

Udzielanie korepetycji to biznes również bazujący na naturalnych predyspozycjach danej osoby. W zależności od stopnia zaawansowania w konkretnej dziedzinie oraz czasu poświęconego na lekcje, dochody mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych na godzinę. Co istotne, wcale nie musi się to wiązać z zapraszaniem uczniów do swojego domu, bądź z dojazdem do miejsca nauki. Możesz postawić na korepetycje online, wykorzystując m.in. takie portale jak edoozone.pl.

Z klawiaturą za pan brat

Copywriting to pisanie na zlecenie tekstów takich jak opisy produktów, wpisy na firmowe blogi czy artykuły branżowe. Na przeróżnych stronach internetowych widnieją zlecenia stałej oraz jednorazowej współpracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem, w miarę zdobywania doświadczenia, ta praca stała się pełnowymiarowym biznesem młodej mamy. Zobacz jak zacząć zarabiać pierwsze 500 zł miesięcznie w copywritingu.

Współpraca z firmą jako biznes dla mamy

Mama może dołączyć do programu partnerskiego firmy. W tym przypadku praca polega na promowaniu usług bądź produktów w postaci udostępniania linków do strony np. na portalach społecznościowych. Zarabia się na prowizji uzależnionej od wielkości zakupu dokonanego przy pomocy linku polecającego.

Marketing w domowym zaciszu

Wiele firm oferuje prowadzenie profilu na portalu społecznościowym. W zakres obowiązków wchodzą: tworzenie postów, wstawianie zdjęć, czy odpowiedź na komentarze. Fanpage powinien być obsługiwany przez przynajmniej kilka dni w tygodniu, jednakże niewątpliwą zaletą tego zajęcia jest to, że nie ma stałych godzin pracy – zazwyczaj można się mu poświęcać co kilka godzin w ciągu dnia.

Praca na słuchawce

Osoby lubiące kontakt z ludźmi i mające naturalne zdolności sprzedażowe mogą aplikować na stanowisko związane z pozyskiwaniem nowych klientów. Do tego typu pracy wystarczy posiadanie stałego łącza internetowego bądź telefonicznego i dużo cierpliwości.

Mistrzyni języków

Idealną propozycją na biznes dla mam posługujących się językami obcymi jest stworzenie własnego biura tłumaczeń. Dochody w tym przypadku zależą od tłumaczonego języka, jego zaawansowania i czasu poświęconego pracy. Dodatkowym atutem jest ciągła praktyka i rozwijanie zdolności językowych.

Upiększające zajęcie

Kolejnym sposobem na dorabianie w domu może być praca przedstawiciela firmy kosmetycznej. Polega głównie na tworzeniu własnej bazy klientów, do których dostarcza się katalogi oraz zamówione wyroby. Niewątpliwą zaletą tego zajęcia jest możliwość tańszego zakupu kosmetyków, testowania nowości oraz gratyfikacji w przypadku uzyskania wysokiego wyniku sprzedażowego.

Zarobek w przerwie na kawę

W Internecie można znaleźć serwisy oferujące wypełnianie ankiet w zamian za różnego typu wynagrodzenie. W niektórych przypadkach otrzymuje się określoną kwotę pieniężną, znacznie częściej jednak uzyskuje się punkty, których odpowiednia ilość może być wymieniona np. na doładowanie telefonu. Czas wypełnienia pojedynczej ankiety z reguły nie przekracza 20 minut – łatwo poświęcić kilka chwil na to zajęcie.

Biznes dla mamy – podsumowanie

Obecnie zatrudnienie można znaleźć w każdym zakątku świata, z reguły wystarcza jedynie stałe łącze internetowe. Pracę wykonywać można nawet podczas opieki nad dzieckiem. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj są to jednorazowe czy mało płatne zlecenia, którym można sfinansować drobne przyjemności. Dodatkowo, należy uważać przy wyborze ofert, bo część z nich może być tylko próbą wyłudzenia danych osobowych. Jednak przy odrobinie samozaparcia, szczęścia i sumiennego przykładania się do wykonywanej pracy, chwilowe zajęcie może przerodzić się w sprawiający wiele przyjemności i niosący z sobą wysokie dochody biznes. Jakie są Wasze pomysły na zarabianie dla młodej mamy?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *